5 najlepszych osprzętów dla koparek

Efektywność w miejscu pracy jest zawsze ważna, a jednym z najlepszych sposobów na jej podniesienie jest dobór odpowiednich osprzętów. Dzięki nim będziesz mógł wykonać daną pracę w znacznie krótszym czasie. Dlatego przygotowaliśmy listę 5 osprzętów, dzięki którym poprawisz wydajność swojej pracy!

1. Tiltrotator czyli głowica uchylnoobrotowa

Głowica uchylnoobrotowa to rozwiązanie, które przyda się w każdej firmie. Tiltrotator jest montowany do ramienia kopiącego. Umożliwia manewrowanie osprzętem nad, pod i wokół przeszkód – pozwala na obrót 3600 wokół własnej osi oraz odchył na boki w zakresie 400.

Rozwiązanie to umożliwia sięgnięcie do dalszych obszarów roboczych z jednego miejsca, bez konieczności ciągłego przestawiania maszyny. Oszczędza to czas i zwiększa ilość wykonanej pracy. Rozwiązanie to ogranicza ilość ludzi pracujących w sąsiedztwie maszyny, a co za tym idzie zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Zobacz zalety zintegrowanych tiltrotatorów Cat:

2. Młot hydrauliczny

Młoty hydrauliczne są szeroko stosowane w wielu specjalistycznych aplikacjach, takich jak górnictwo odkrywkowe czy podziemne czy inżynierii lądowej (np. przy wyburzaniu budynków).

Młoty hydrauliczne Cat umożliwiają szybkie i sprawne realizowanie wszelkich prac wyburzeniowych. W porównaniu z ręcznymi metodami, wykorzystanie młotów hydraulicznych pozwala na przeprowadzenie rozbiórki w szybki i wydajny sposób.

Poznaj zalety młotów hydraulicznych Cat serii B:

3. Szybkozłącza

Szybkozłącza pozwalają na błyskawiczna wymianę osprzętu, bez potrzeby wychodzenia z maszyny. Pozwala także na podłączenie osprzętów pochodzących od różnych producentów, posiadających sworznie o różnych rozmiarach i odstępach.

Dzięki zastosowaniu szybkozłączy praca staje się szybsza i wygodniejsza, ponieważ operator nie traci czasu na ręczną wymianę narzędzi roboczych. Dodatkowo w ofercie CAT znajdują się szybkozłącza pełnohydrauliczne umożliwiające podłączenie osprzętu hydromechanicznego bez wychodzenia z maszyny.

4. Wiertnice
 

Wiertnica to osprzęt o dość wąskim, specyficznym zastosowaniu, ale narzędzie to znacznie przyspiesza wykonywanie niektórych prac na budowie. Wiertnice na przykład znajdują zastosowanie przy budowie dróg i autostrad, mostów czy linii energetycznych.

5. System Cat Grade Control

Chociaż to nie jest typowy osprzęt, to w opinii użytkowników, jest to rozwiązanie bez którego dziś nie wyobrażają sobie pracy koparką. I dlatego na naszej liście znalazł się System Cat Grade z funkcją Assist do koparek. System ten automatyzuje ruchy wysięgnika oraz ramienia w celu zapewnienia bardziej precyzyjnego wybierania materiału przy mniejszym wysiłku. Cat Grade Control jest łatwy w obsłudze, intuicyjny i zintegrowany z fabrycznym wyświetlaczem oraz joystickami w koparkach Cat.

Zobacz w praktyce działanie systemu Cat Grade Control:

System Gradre Control do pracy wykorzystuje czujniki położenia maszyny oraz zdefiniowane przez operatora parametry głębokości i nachylenia w celu uaktywnienia kopania za pomocą jednej dźwigni. Rozwiązanie to ogranicza błędy i zmęczenie operatora oraz pomaga operatorom o różnym doświadczeniu osiągnąć wysokie efekty pracy w zakresie profilowania terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.