Nowy osprzęt do kompaktowych ładowarek gąsienicowych CAT

Ładowarki gąsienicowe CAT to maszyny, które służą przede wszystkim do przenoszenia materiałów sypkich, takich jak piasek, żwir lub glina. Są one często używane w przemyśle budowlanym i górniczym, ale mogą być również stosowane w rolnictwie lub do utrzymania czystości na dużych obszarach. Caterpillar wprowadza nowy osprzęt do kompaktowych ładowarek gąsienicowych CAT serii D3 (SSL i CTL) wraz z funkcją smart creep, którą można przetłumaczyć, jako inteligentne pełzanie. Dostępność tej funkcji planowana jest na III kwartał 2022 roku. Modele z nowym osprzętem są bardziej wydajne i łatwiejsze w obsłudze niż poprzednie generacje maszyn. Producent oferuje szeroki wybór akcesoriów do obsługi strugarek i pił tarczowych.

Funkcja smart creep ładowarki – na czym polega?

Na czym polega wprowadzona funkcja smart creep i czym wyróżnia się ładowarka gąsienicowa, która ją posiada? Obciążenie osprzętu i prędkość maszyny zostały zrównoważone, aby podnieść produktywność ładowarki. Funkcja automatycznego wykrywania obciążenia osprzętu sprawia, że prędkość ładowarki zostaje zwiększona, jeśli napotka mniejszy opór i spowolniona, jeśli napotkane obciążenie będzie większe. Obciążenie silnika pozostaje stałe. Zadaniem operatora, jest jedynie aktywowanie na wyświetlaczu standardowego systemu kontroli pełzania i ustawienie maksymalnej prędkości.

W rezultacie dzięki smart creep spada ryzyko zablokowania osprzętu (przy zbyt dużej prędkości pełzania w stosunku do obsługi osprzętu) i zmniejszonej wydajności pracy – co działo się przy zbyt małej prędkości pełzania w stosunku do obsługi sprzętu.

Wydajność i bezpieczeństwo

Caterpillar oferuje nowoczesny osprzęt, który zapewnia wyższą wydajność maszyny i w efekcie także niższe koszty eksploatacji. Ładowarki Caterpillar, są dostosowane do pracy w różnych warunkach (nawet tych najtrudniejszych), a ich operatorzy mogą liczyć na łatwe sterowanie i bezpieczną obsługę. Kompaktowe ładowarki gąsienicowe CAT, są więc idealnym rozwiązaniem dla wielu firm budowlanych.

Aby uzyskać więcej informacji o ładowarkach CAT D3 i osprzęcie, warto skontaktować się z lokalnym dealerem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.