Chwytaki elektromagnetyczne do złomu, metalu i szyn kolejowych

To, jak ważne jest efektywne i szybkie oddzielenie elementów metalowych od elementów niemetalowych wiedzą m.in. właściciele złomowisk, firm rozbiórkowych, czy pracownicy zajmujący się oczyszczaniem i rozbiórką torów kolejowych.

Do tego typu prac z powodzeniem wykorzystuje się elektromagnesy DYNASET, które pozwalają na precyzyjną pracę w każdych warunkach. W szybki i sprawny sposób oddzielą metalowe odpady od innych śmieci. Pozwala to zaoszczędzić czas pracy, zminimalizować ryzyko uszkodzenia maszyn, jak również zamienić metalowe śmieci w realny zysk.

Lider w produkcji urządzeń hydraulicznych, działająca od 1986 roku fińska firma Dynaset, jest również jednym z największych producentów magnesów hydraulicznych w Europie.

DYNASET oferuje serię magnesów napędzanych hydraulicznie: HMAG oraz MAG. Magnesy HMAG posiadają wbudowany hydrauliczny generator magnetyczny. Dzięki temu wymagają jedynie podłączenia hydraulicznego, a uruchamianie i wyłączanie elektromagnesu odbywa się za pomocą hydrauliki maszyny roboczej – niewymagane jest żadne dodatkowe zasilanie.

Hydrauliczny generator magnetyczny stanowi kompletne źródło mocy dla elektromagnesów przeznaczonych do każdego rodzaju maszyn roboczych. Mogą być instalowane na koparkach, żurawiach i wielu innych urządzeniach. Kluczowym aspektem w doborze magnesu i jego prawidłowym funkcjonowaniu jest wystarczająco wydajna hydraulika oraz tonaż danej maszyny. Ważna jest ponadto wystarczająco wydajna hydraulika, która w znacznym stopniu odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie elektromagnesu. Ponadto wszystkie chwytaki magnetyczne serii HMAG charakteryzuje niezwykle wytrzymała konstrukcja oraz, co zostało już wcześniej wspomniane, kompatybilność z wieloma maszynami, dzięki czemu sprzęt ten jest doskonały do wynajmu.

Magnesy można łatwo transportować, a instalacja jest szybka i prosta. Dzięki funkcji szybkiego rozmagnesowywania upuszczanie materiału podczas pracy jest całkowicie kontrolowane przez operatora.

Sterowanie magnesem odbywa się w kabinie i jest w pełni zelektryzowane. Wszystkie te cechy gwarantują precyzyjną pracę, krótszy czas przeprowadzanych robót, czy nawet możliwość wynajmu urządzenia.

Dynaset produkuje magnesy wysokiej jakości, które charakteryzuje niezwykle wytrzymała konstrukcja. Posiadają mocną ramę, głęboko osadzone zwoje aluminiowe, wkręcone punkty zaczepienia i zaizolowaną skrzynkę połączeniową. Opcjonalnie dostępne są również sztywne mocowania oraz złącza chwytakowe. Elektromagnesy DYNASET dostępne są w różnych średnicach i wielkości udźwigu. Na specjalne zamówienie producent oferuje również szybkozłącza, złącza chwytakowe, mocowania sztywne oraz luźne, magnesy o wysokim stopniu IP przeznaczone np. do pracy pod wodą.


Elektromagnesy i chwytaki magnetyczne Dynaset znajdują zastosowanie również w kolejnictwie przy rozbiórce czy remoncie linii kolejowych. Chwytaki pomagają sprawnie przenieść rozmontowywane szyny kolejowe, śruby i inne elementy metalowe na ciężarówki przygotowane do wywozu. Dokładnie oczyszczają cały teren, usuwając nawet najmniejsze elementy z ziemi, jednocześnie segregując wszystkie akcesoria kolejowe. W ten sposób oszczędzamy czas przy jednoczesnej gwarancji precyzyjnej pracy, która jest niemożliwa do wykonania przez ludzi. Użycie elektromagnesu eliminuje ryzyko niezauważenie drobnych elementów. Precyzja i szybkość działania sprawdza się również podczas segregacji śmieci na złomowiskach.  Chwytaki magnetyczne, w przeciwieństwem do zwykłych, dużo szybciej segregują metalowe odpady wychwytując zarówno duże jak i drobne elementy.

Wyłącznym dystrybutorem elektromagnesów, a także inne sprzętu marki Dynaset jest firma SERAFIN P.U.H. z siedzibą w Przybysławicach koło Krakowa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.