Ładowarka gąsienicowa Cat® 953

Ładowarka gąsienicowa to maszyna, która potrafi zrobić wszystko — czyścić, ładować, kopać, przewozić, napełniać itd. — nawet na ciężkim lub śliskim podłożu.

Nowa ładowarka gąsienicowa Cat® 953 łączy bezkonkurencyjną wszechstronność z nawet 10 procent niższym zużyciem paliwa, lepszą wydajnością oraz ulepszoną kabiną i elementami sterującymi. 953 spełnia wymogi norm emisji spalin EPA Tier 4 Final (USA)/Stage V (UE). Z silnikiem o mocy 160 KM (119 kW) i masą eksploatacyjną 15 958 kg (35 181 funtów) nowa ładowarka gąsienicowa 953 jest bezpośrednim następcą modelu 953K.

Łatwa obsługa

Rozmiary maszyny 953 dostosowano pod kątem zwinności i możliwości pracy w ograniczonej przestrzeni. Łatwo ją obsługiwać ze zmodernizowanej kabiny, którą wyposażono w amortyzowany fotel i regulowane podłokietniki/elementy sterujące. Intuicyjny wyświetlacz o przekątnej 10 cali (254 mm) umieszczony w desce rozdzielczą jest łatwy w obsłudze i współpracuje z kamerą cofania o rozdzielczości HD. Funkcja Slope Indicate wskazuje przechył wzdłużny i spadek poprzeczny maszyny bezpośrednio na wyświetlaczu.

Przeniesieniem napędu można sterować za pomocą joysticka lub dźwigni V i pedałów, natomiast do sterowania osprzętem służy joystick lub 2 dźwignie. Opcjonalny joystick oferuje elementy sterujące dobrze znane operatorom doświadczonym w użytkowaniu ładowarek o sterowaniu burtowym/kompaktowych ładowarek gąsienicowych. W obu wariantach systemu sterowania operatorzy mogą wybierać poziom reakcji osprzętu roboczego — dokładny, normalny, pobieżny — odpowiadający preferencjom operatora lub zastosowaniu Powtarzalne operacje podnoszenia, opuszczania, pochylania, zrzutu i ruchu swobodnego można wstępnie zaprogramować, aby ułatwić wykonywanie czynności takich jak załadunek ciężarówek. Płynniejsze reakcje osprzętu roboczego i układu kierowniczego w porównaniu z poprzednim modelem.

Większa wydajność + niższe zużycie paliwa = wyższe zyski

Model 953 jest napędzany silnikiem Cat C 7.1. Tryb automatyczny, w którym prędkość obrotowa silnika jest dostosowywana do obciążenia, pozwala obniżyć zużycie paliwa nawet o 10%. Tryb Eco przewidziany dla lżejszych prac jeszcze zmniejsza prędkość obrotową i w efekcie poprawia paliwooszczędność. Z kolei tryb mocy utrzymuje wysoką prędkość obrotową silnika, tak aby w każdej chwili była dostępna duża moc.

Opcjonalna łyżka z serii Performance pozwala pracować z wydajnością większą nawet o 20%. Opcjonalne szybkozłącze Fusion™ umożliwia szybką zmianę osprzętu roboczego. W ofercie są różnorodne łyżki, widły i inne narzędzia, które można instalować wymiennie w ładowarkach gąsienicowych, ładowarkach kołowych i innych maszynach kompatybilnych z systemem Fusion.

Dedykowane maszyny o niewielkim nacisku na podłoże oraz do prac na wysypiskach, w ładowniach statków i hutach stali są fabrycznie wyposażone w specjalne podwozie, osłony i inne elementy przystosowujące do najcięższych zadań.

Wyższa wydajność
 

Technologia telematyki Cat LINK pozwala uprościć zarządzanie miejscem pracy dzięki gromadzeniu danych generowanych przez sprzęt, materiały i personel i dostarczaniu ich w formatach dostosowanych do potrzeb klientów.

 • Product Link™ automatycznie i precyzyjnie gromadzi dane zasobów sprzętowych – dowolnego typu i dowolnej marki – które można przeglądać online za pośrednictwem aplikacji mobilnych i internetowych.
   
 • Funkcja VisionLink® zapewnia dostęp do informacji w dowolnym miejscu i czasie. Dealer Cat pomoże skonfigurować spersonalizowany abonament, dostępny za pośrednictwem połączenia komórkowego, satelitarnego lub obu.
   
 • Aplikacja Cat daje możliwość zarządzania zasobami w dowolnym momencie bezpośrednio z poziomu smartfona.
   
 • Funkcja zdalnego usuwania usterek pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, umożliwiając dealerom Cat zdalne przeprowadzanie testów diagnostycznych. Funkcja zdalnej aktualizacji oprogramowania samodzielnie aktualizuje oprogramowanie pokładowe w dogodnym dla Ciebie czasie, potencjalnie skracając czas aktualizacji nawet o 50%.
   
 • Profil aplikacji i identyfikator operatora pomagają zaoszczędzić czas, zapisując preferowane ustawienia maszyny.
   
 • Funkcja Zabezpieczenie maszyny – kod dostępu zapewnia opcjonalny dodatkowy poziom zabezpieczeń, wymagając od operatora wprowadzenia identyfikatora przed rozpoczęciem pracy maszyny.
   

Więcej informacji znajdziesz na stronie ładowarki gąsienicowej Cat 953

Specyfikacje produktu 953

SilnikCat® C7.1
Normy emisji spalinEPA Tier 4 Final (USA)/Stage V (UE)
Moc użyteczna (przy 1800 obr./min)119 kW160 KM
Masa eksploatacyjna — podwozie standardowe15 958 kg35 181 funtów
Masa eksploatacyjna — LGP17 261 kg38 055 funtów
Masa eksploatacyjna – maszyna do prac na wysypiskach16 176 kg35 662 funtów
Pojemność łyżki — ogólnego przeznaczenia1,8 m32,4 jarda3
Pojemność łyżki — seria Performance2,1 m32,7 jarda3

Leave a Reply

Your email address will not be published.