KOMATSU w nowym domu

Komatsu Poland Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem maszyn budowalnych Komatsu na terenie Polski

Legenda małej sosny

Nazwa Komatsu wywodzi się od miasta, znajdującego się w prefekturze Ishikawa w regionie Hokuriku w Japonii. Rzeczywista nazwa „Komatsu” w tłumaczeniu na język polski oznacza „małą sosnę”. Według legendy, sięgającej połowy okresu Heian (794-1192) mnich-cesarz Kazan właśnie w tym regionie zasadził pierwsze drzewko sosnowe, a miejsce to z czasem zaczęto nazywać „sono no komatsubara” ( „poletko sosnowe z parkiem”). Później nazwę skrócono wyłącznie do słowa Komatsu. Pierwsze logo, które zostało wybrane do reprezentowania firmy Komatsu Ltd. opierało się na obrazku „małej sosny”. Na przestrzeni wielu lat w różny sposób zmieniano wygląd logo Komatsu jednak wciąż był on wierny pierwotnemu założeniu i przedstawiał drzewo sosny. Lata 90te przyniosły radykalną zmianę – wówczas wprowadzono stylizację literową nazwy Komatsu, która obowiązuje do dnia dzisiejszego.

Komatsu dziś

Właścicielem Komatsu Poland Sp. z o.o. są firmy Tecnosumit i Komatsu Europe BV. Tecnosumit, należący do Sumitomo Corporation Japan jest jednym z największych dystrybutorów maszyn Komatsu w Europie, posiadającym przedstwicielstwa m.in. w Hiszpanii, Finlandii oraz krajach bałtyckich. Komatsu Europe BV to europejski przedstawiciel Japońskiego producenta maszyn – Komatsu Limited.

Komatsu Poland jest jednym z wiodących dostawców flot maszyn do prac ziemnych, przeładunkowych oraz do przemysłu wydobywczego na terenie kraju.

W nowym domu

W historii firmy działającej w Polsce od 2005 roku obecny rok zapiszę się w wyjątkowy sposób. Komatsu Poland może pochwalić się od sierpnia nowoczesną i siedzibą. Nowy dom Komatsu Poland to ogromne i profesjonalne zaplecze warsztatowe , pozwalające na dalszy rozwój działalności w dynamicznym tempie.

Małymi krokami konsekwentnie do przodu

Nowy obiekt Komatsu Poland,  to również nowy poziom obsługi serwisowej, 700m2 warsztatu  w  tym zespołownia,  4 stanowiska serwisowe suwnica 10T pokrywa ponad 500m2 .

Podnośnik nożycowy o udźwigu  35T. Kompleks serwisowy jest wyposażony we własną myjnię maszyn i  w tym również automatyczną do większych komponentów maszyn. Centrum spawalnicze i obróbki skrawaniem,  wszystko po to aby przyspieszyć naprawę , jak również dostosować maszyny do najbardziej skomplikowanych aplikacji  / projektów dla naszych  klientów.

Nowy obiekt to również szkoła serwisowa,  wyposażona w najnowsze urządzenia do interaktywnego przyswajania wiedzy przez inżynierów i techników serwisu Komatsu Poland

Magazyn części  to około  500m2- o powiększonej kubaturze -jest przystosowany do wysokiego składowania  części Komatsu, Sennebogen ,Terex-Finlay czy Cummins. Wszystko po to aby  nawet największe i najcięższe elementy podwozi  i osprzęty  nie znajdowały się pod chmurką.

Takie rzeczy jak zautomatyzowany system olejowy , inne narzędzia specjalistyczne do serwisowania największych maszyn jak: PC2000 czy D475  to już standard o którym nie warto chyba wspominać. Nowy obiekt serwisu  Komatsu wyznacza najwyższe standardy w branży.

Oczywiście sam obiekt byłby mało przydatny bez Ludzi , którzy tworzą serwis i dbają cały czas o Klientów i ich sprzęt , usprawnianie obsługi klienta, podnoszenie kwalifikacji własnych i pracowników Komatsu Poland w myśl japońskiej filozofii Kaizen małymi krokami ale cały czas do przodu. Nowy obiekt w Kajetanach to raczej  kolejny milowy krok  w historii Firmy na rynku polskim,   jednak  składa się na niego niezliczona liczba małych kroków w myśl japońskiej filozofii Kaizen, która na co dzień przyświeca pracownikom Firmy

Nową siedzibę Komatsu Poland znajdziecie pod poniższym adresem :

Komatsu Poland Sp. z o.o.
Aleja Katowicka 113C
05-830 Kajetany

Google maps :
https://www.google.com/maps/place/Komatsu+Poland+Sp.+z+o.o./@52.0854639,20.7987218,2041m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x471ed419ca91fcad:0xb5c21da5ec2af7dc!8m2!3d52.0848638!4d20.8074567

Więcej informacji znajdziecie także na stronie firmy : https://komatsupoland.pl/kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.