Mulchery do maszyn budowlanych firmy Femac

Femac to włoska firma, która od ponad 40 lat projektuje oraz produkuje osprzęt dla maszyn o wadze od 1 aż do 30 ton. W asortymencie firmy znajduje się osprzęt do ciągników rolniczych oraz komunalnych, taki jak: ramiona kopiące, kosiarki bijakowe z wysięgnikiem, kosiarki listwowe oraz osprzęt do czyszczenia rowów. W swojej ofercie firma przedstawia także mulchery hydrauliczne i leśne do zastosowania na wszelkiego rodzaju maszynach m.in. minikoparkach, koparkach, koparko-ładowarkach i różnego typu ładowarkach i ciągnikach

Mulchery Femac idealnie sprawdzą się w pracy na trudno dostępnym, zalesionym terenie, pełnym drzew i krzewów jak i przy skarpach oraz terenach trawiastych. Rozwiązania, które użyto w urządzeniach to między innymi zastosowanie specjalistycznych wirników roboczych, dodatkowe zabezpieczenia elementów podatnych na uszkodzenia oraz wzmocnienia konstrukcji. Ponadto Femac zastosował w swoich mulcherach technologię symetrycznych głowic tnących, zwiększając przez to prędkość pracy jak i wygodę użytkowania. Zabezpieczenia przeciążeniowe mieszczące się w bloku zaworów zwiększają żywotność maszyny, a to sprawia, że wydłużamy okres eksploatacji urządzenia.

Zastosowanie kosiarek bijakowych

Kosiarki bijakowe to maszyny wykorzystywane zarówno w celach rolniczych jak i porządkowo-komunalnych. Przeznaczone są do karczowania i rozdrabniania ekstensywnie zaniedbanych łąk, nieregularnego koszenia i mulczowania gęstych traw bez względu na ich wysokość, karczowania zdrewniałych łodyg roślinnych i krzewów jak również frezowania pni do średnicy 30 cm.

W zależności od wybranego modelu oraz szerokości roboczej mogą być wykorzystywane także do pielęgnacji terenów wokół drzew w parkach, w sadach i szkółkach leśnych, miejskich terenów zielonych czy do pielęgnacji poboczy przy autostradach i drogach ekspresowych. W rolnictwie kosiarki bijakowe wykorzystywane są przede wszystkim do koszenia trawy na łąkach i nieużytkach.

Mulchery Femac przystosowane są do intensywnej pracy o dużej wydajności pod dużym kątem nachylenia. Kosiarki bijakowe pokonują wszelkie wzniesienia, pagórki czy przydrożne rowy pozostawiając za sobą dokładnie skoszony teren.


Są one powszechnie stosowane przez zakłady komunalne i firmy zajmujące się utrzymaniem terenów zieleni miejskiej, otoczenia dróg, do wykaszania dużych połaci łąk, a także do karczowania nieużytków porośniętymi dziką roślinnością i chwastami.  Szczególnie przydatne są podczas prac porządkowych przy obiektach melioracyjnych.

Oferowane przez firmę FEMAC kosiarki bijakowe to wytrzymałe i wydajne urządzenia, które są w stanie poradzić sobie nawet w szczególnie zarośniętym i zaniedbanym terenie. Pozwalają także na niezwykle szybkie i skuteczne przygotowanie terenu pod działalność użytkową – rolniczą czy budowlaną. Dzięki rozdrabnianiu z łatwością pozbędziemy się z gleby, zalegających suchych krzewów. Za pomocą wytrzymałych narzędzi, tną i rozdrabniają trawę oraz gałęzie, pozostawiając oczyszczony teren. Dzięki wytrzymałej i solidnej konstrukcji maszyny przystosowane są do wielogodzinnej ciągłej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.