Szybciej i dokładniej czyli prace ziemne z systemem Digger RC od LAMIGO

Rewolucyjne zmiany technologiczne jakie zachodzą w otaczającym nas świecie obejmują także narzędzia, którymi się posługujemy. Pracę człowieka wspierają innowacyjne rozwiązania, które nie tylko zastępują ludzi, ale także przyspieszają realizację zadań z precyzją niemożliwą do osiągnięcia bez ich udziału. Taki jest system kontroli maszyn Digger RC, który umożliwia wykonanie prac ziemnych z niezwykłą dokładnością i szybkością.

System kontroli maszyn Digger RC to detektor laserowy z uchwytem magnetycznym. Służy do wyznaczania poziomu poprzez identyfikację płaszczyzny emitowanej przez rotacyjną wiązkę lasera. Wykrywa wiązkę laserową w zakresie 360° i może być zastosowany we współpracy z nadajnikami laserowymi różnych producentów. Przyrząd jest zasilany z własnego akumulatora, którego czas pracy, po całkowitym naładowaniu, wynosi około 40 godzin. Może też być podłączony do źródła zasilania maszyny (12-24V).Można go zamontować na przykład na koparce lub innej maszynie wykorzystywanej w pracach ziemnych. System może pracować w dwóch trybach pracy. W trybie precyzyjnym umożliwia kopanie wykopu z dokładnością od 2 do 10 mm, a w trybie zgrubnym od 5 do 20mm. Jak widać nawet w trybie zgrubnym precyzja jest na tyle duża, że z powodzeniem zaspokoi wymagania większości prac ziemnych.

– System umożliwia operatorowi precyzyjne kopanie na żądanej głębokości, a dodatkowo pozwala wyznaczać określony spadek wykopu, co może być przydatne, np. w prowadzeniu wykopów pod sieć kanalizacyjną. W efekcie operator bez pomocy innych pracowników jest w stanie zdecydowanie szybciej wykonać pracę, a dzięki dokładności uniknie się czasochłonnych poprawek. Pomimo że korzystanie z systemu jest bardzo proste, zapewniamy też niezbędne szkolenie – informuje Damian Mickowski, współwłaściciel firmy Lamigo, producenta systemu Digger RC.

Warto wiedzieć, że oferta firmy Lamigo nie ogranicza się jedynie do systemu Digger RC. Od początku swojej działalności jest dostawcą wysokiej jakości sprzętu pomiarowego i laserowego używanego w budownictwie, geodezji oraz pracach instalatorskich. Ponad 30 letnie doświadczenie zaowocowało produkcją własnej linii innowacyjnych urządzeń pomiarowych, optymalnie dopasowanych do wymagań klientów. Powstały one w dużej mierze na podstawie sugestii klientów, a przykładem może być nowa seria laserów rotacyjnych SPIN 220, 230 i 235. 

W efekcie firma oferuje obecnie pełny wachlarz instrumentów pomiarowych używanych w pracach związanych z niwelowaniem terenu, a także przy wykonaniu ścian i posadzek. Są pomocne także przy wstawianiu okien oraz wielu pracach wykończeniowych, jak np. montaż podwieszanych sufitów czy mebli.

– Wciąż rozwijamy naszą ofertę, dbając jednocześnie o jej jakość co potwierdzamy pięcioletnią gwarancją na większość naszych produktów. Każdy instrument przed sprzedażą jest dokładnie sprawdzany w naszym serwisie, a jego parametry są opisane w protokole kontroli. Jednocześnie dysponujemy zapleczem serwisowym, dokumentacją techniczną oraz wszystkimi częściami zamiennymi do wszystkich naszych produktów – zapewnia Damian Mickowski