VOLVO CONSTRUCTION EQUIPMENT WYDŁUŻA OKRESY MIĘDZYPRZEGLĄDOWE SILNIKÓW DO 1000 GODZIN

Postęp w technologii środków smarnych Volvo CE, w połączeniu z nowymi, wysoko wydajnymi filtrami oleju silnikowego i paliwa, pozwala na wydłużenie okresów międzyprzeglądowych i redukcję kosztów nawet o 50%.

Volvo Construction Equipment wprowadza nową generację filtrów paliwa, które w przypadku wielu maszyn pozwalają na wydłużenie okresów międzyprzeglądowych do 1000 godzin. W rezultacie Volvo może teraz zaoferować klientom kompletny pakiet do serwisu silnika co 1000 godzin.

Niclas Wahlström, dyrektor ds. utrzymania i części w Volvo Construction Equipment, wyjaśnia: „Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla naszych klientów jest zwiększanie dyspozycyjności maszyn i obniżanie kosztów ich utrzymania. Dlatego nasze zespoły projektantów i technologów nieustannie pracują nad jakością i rozwojem maksymalnie trwałych maszyn i podzespołów”.
Niclas Wahlström dodaje: „Efektem tych prac są między innymi wysoko wydajne filtry paliwa Volvo, dzięki którym możemy zaoferować klientom kompletny pakiet do serwisu silnika w odstępach co 1000 godzin. Przekłada się to na niższe wymagania w zakresie serwisowania i niższe koszty utrzymania maszyn, które spędzają więcej czasu przy pracy i w pełni wykorzystują swój potencjał”.

Dłuższe okresy międzyprzeglądowe przyniosą klientom nawet 50-procentową redukcję kosztów utrzymania i będą miały korzystny wpływ na środowisko naturalne — nie wpłyną natomiast niekorzystnie na osiągi ani na trwałość użytkową podzespołów. Pakiet do serwisu co 1000 godzin składa się z oleju silnikowego Volvo Engine Oil VDS-4.5 oraz wysoko wydajnych filtrów oleju silnikowego i paliwa, również marki Volvo.

Niclas Wahlström podsumowuje: „Okres międzyprzeglądowy silników wynoszący aż 1000 godzin to kolejny powód, dla którego w naszej opinii Volvo jest marką numer jeden pod względem dyspozycyjności i całkowitych kosztów posiadania”.

Stosowanie oleju Volvo Engine Oil VDS 4.5 i wysoko wydajnych filtrów Volvo jest korzystne także w starszych maszynach, ale ich użytkownicy powinni przestrzegać okresów międzyprzeglądowych podanych w podręcznikach operatora.

Wydłużone okresy międzyprzeglądowe silnika są dostępne w szerokiej gamie maszyn. Aby dowiedzieć się, czy posiadany sprzęt Volvo kwalifikuje się do wydłużonych okresów międzyprzeglądowych, należy zwrócić się do lokalnego dealera Volvo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.