Wiertnice Digga

Dzisiaj wiertnica, podobnie jak łyżka, jest jedną z podstawowych przystawek montowanych na maszynach roboczych. Stosuje się ją przy wierceniu otworów pod ogrodzenia czy słupy energetyczne, odwierty pod fundamenty, do instalacji ekranów akustycznych przy obwodnicach miast czy też przy budowie trakcji tramwajowych i kolejowych.

Na rynku mocną pozycją cieszą się napędy Premium Drive australijskiej firmy Digga. Współpracują z szeroką gamą maszyn budowlanych – od małych, kilkusetkilogramowych minikoparek, miniładowarek czy ładowarek typu skid-steer, gdzie momenty obrotowe zaczynają się od 1171 Nm, przez kilkutonowe koparko-ładowarki, koparki kołowe i gąsienicowe, żurawie samochodowe aż po kilkudziesięciotonowe maszyny robocze oraz urządzenia palownicze i wiertnicze, w których 300 kilogramowa przekładnia wygeneruje moment rzędu 38 420 Nm.

Napędy Digga wyróżniają się nowoczesną konstrukcją oraz solidnymi komponentami. Pierwszym z nich jest silnik hydrauliczny marki Eaton serii VIS – zaprojektowany specjalnie dla branży przemysłu wiertniczego. Silnik znajduje się we wnętrzu jednostki napędowej, połączony jest bezpośrednio z obudową wyjściową i przekładnią, dzięki czemu ograniczono liczbę ruchomych elementów, zmniejszono wagę i wymiary jednostki napędowej oraz zwiększono bezpieczeństwo podczas transportu i przechowywania.  Nowoczesny design wpłynął również na efektywność samego wiercenia – niewielka średnica napędu sprawia, że mieści się on w wierconym otworze, przez co zwiększa się głębokość wiercenia bez stosowania przedłużek.

Kolejnym innowacyjnym elementem napędów Digga jest dwuczęściowy trzonek napędowy – jego konstrukcja pozwala na zminimalizowanie ruchu, a tym samym zmniejszenie ryzyka awarii łożyska. Jest on osobnym elementem napędu, dzięki czemu przekładnia jest odizolowana od sił pchających, ciągnących i zginających generowanych przez maszynę. Warto dodać, że wszystkie elementy napędów Digga wytwarzane są z najwyższej klasy stalowych stopów opracowanych na potrzeby przemysłu ziemnego.  

Uzupełnieniem każdego napędu są oferowane przez Diggę wiertła – różnią się średnicą oraz długością przedłużeń. Przykładowo najmniejsza wiertnica dysponuje momentem obrotowym wynoszącym 1171 Nm, możliwością używania wierteł o średnicy 350 mm. Największa z wiertnic posiada moment obrotowy o wartości 38 420 Nm. Wiertła dla tego modelu mogą mieć nawet średnicę 2,0 m! Wymienne zęby poradzą sobie z najróżniejszym podłożem – od ziemi, przez glinę, łupki, po twarde skały. 

Dystrybucją osprzętu Digga w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zajmuje się firma Serafin Maszyny.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.