Precyzyjne lasery od Lamigo

Stosowanie technologii, które zastępują, bądź ułatwiają prace człowieka to dziś konieczność, bez której w wielu branżach nie da się skutecznie konkurować. Widać to także w budownictwie, gdzie w ostatnich latach trwa istna ofensywa nowoczesnych technologii. Dzięki nim przedsiębiorcy są w stanie realizować inwestycje nie tylko szybciej, ale też z precyzją niemożliwą do osiągnięcia bez ich udziału. Przykładem mogą być lasery rotacyjne firmy Lamigo, które szybko zwracają poniesione nakłady związane z ich zakupem.

Przede wszystkim dlatego, że lasery rotacyjne pomagają w krótkim czasie z dużą dokładnością wyrównać tereny placów, parkingów, posadzek, a także wytyczyć pożądane nachylenie. A przecież od precyzyjnie wyznaczonych linii prostych oraz różnic wysokości zależy stabilność i bezpieczeństwo powstających obiektów. Jednym z czołowych producentów takich urządzeń jest firma Lamigo, która od początku swojej działalności jest dostawcą wysokiej jakości sprzętu pomiarowego i laserowego używanego w budownictwie, geodezji oraz pracach instalatorskich. Ponad 30 letnie doświadczenie umożliwia firmie produkcję innowacyjnych urządzeń pomiarowych, optymalnie dopasowanych do wymagań rynkowych. Zwłaszcza, że powstały one w dużej mierze na podstawie sugestii klientów, a doskonałym przykładem może być nowa seria laserów rotacyjnych SPIN 220, 230 i 235. 

– Oferujemy nowoczesne lasery rotacyjne z serii Spin. Charakteryzują się one niewielką masą własną, dzięki czemu ich przenoszenie na placu budowy lub transport jest bezproblemowy. W asortymencie mamy szereg laserów, z których nawet najmniejszy i najprostszy SPIN 205 doskonale wywiąże się z podstawowych zadań. Oczywiście w ofercie znajdują się także bardziej rozbudowane modele, które umożliwiają precyzyjne wyznaczenie poziomu i pionu (wbudowany pionownik laserowy) oraz nachylenie powierzchni. A otrzymane dane widoczne są na czytelnym ekranie LCD. Generalnie nasze urządzenia wykorzystywane są w rozmaitych pracach budowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych – od układania suchych tynków po budowę stadionów – wyjaśnia Damian Mickowski, współwłaściciel firmy Lamigo.

Faktycznie właściwości lasera doskonale spełniają potrzeby wykonawców zajmujących się różnego typy pracami budowlanymi. Urządzenie to ma bardzo wiele zalet, dzięki którym wypiera tradycyjne optyczne niwelatory geodezyjne. Przede wszystkim do jego obsługi wystarcza jeden pracownik (w przypadku tradycyjnych niwelatorów konieczni są dwaj pracownicy). Ponadto, jedno wyemitowane światło może być odbierane przez wiele urządzeń ustawionych w różnych lokalizacjach. Dzięki temu można jednocześnie wykonywać wiele pomiarów. Poza tym laser rotacyjny gwarantuje też bardzo wysoką dokładność pomiarów i ograniczenie do minimum występowania błędów pomiarowych.

W pracach budowlanych zastosowanie lasera oznacza przede wszystkim dużą oszczędność czasu. Wpływają na to zarówno szybciej wykonane pomiary, jak i ich precyzja, która eliminuje ewentualne poprawki. Poza tym jest to bardzo uniwersalne narzędzie, którego zastosowanie jest bardzo szerokie. Oczywiście głównie służy do wytyczenia terenu pod prace budowlane, ale jego dokładność pozwala także optymalnie wykorzystać materiały budowlane, na przykład ilość betonu potrzebną do wylania fundamentów lub posadzek. Pomaga też szybko wykonać wykop z precyzyjnie wyliczonym spadkiem wymaganym przy budowie instalacji kanalizacyjnej. Jego właściwości sprawdzają się także przy budowie dróg i chodników, ale prac, w których się przydaje jest znacznie więcej – zapewnia Piotr Grzesiakowski, wykonawca szerokiego zakresu prac budowlanych.

Więcej o laserach znajdziecie na stronie producenta